GODE
OPPSKRIFTER
Vi gjør måltid til en ekte opplevelse
MIDTØSTEN INSPIRERT JULELAKS
En Midtøsten-inspirert lakserett som skaper den rette julestemningen, utviklet av Aicha Bouhlou. Dette er en nydelig oppskrift som er lett å lykkes med og krever lite tid.
PORTOBELLOBURGER MED HALLOUMI OG BALSAMICO MED TRØFFEL
Portobelloburger med halloumi er nydelig. Ekstra godt blir den med Balsamico med trøffel og karamellisert løk. Det er bare å glede seg!
KREMET TOMATSUPPE MED LINSER OG BALSAMICO
Kremet tomatsuppe med linser og balsamico. En nydelig varmende suppe som metter til mørke og kalde dager
HØSTSALAT MED OVNSSTEKTE SESONGGRØNNSAKER OG BALSAMICOKYLLING
Aicha har laget en generøs salat med ovnsstekte rotgrønnsaker, bulgur og saftig kyllingfilet. Salaten er også perfekt til vegetarmiddag om man sløyfer kyllingkjøtt og i stedet drysser over litt nøtter.
TOMATRISOTTO MED OVNSSTEKTE TOMATER
Aicha sin vri på tomatrisotto. Denne har hun toppet med ovnsstekte tomater.
BRUSCHETTA MED NEKTARINER OG TOMAT
Bruschetta er perfekt som forrett, lunsj eller innslag på tapasbordet. Her har Aicha Bouhlou laget en versjon med nektariner for oss.